הודו – חלום שהתגשם

צפיות: 10

טיול בהודוהחלום שלי להיות בהודו התגשם סוף סוף, יצאתי לטיול תרמילאים עם כמה חברות.

הודו היא מדינה של ניגודים, עושר ופאר ומולם קבצנים ונכים שישנים ברחוב ומקבצים נדבות מתיירים.
יש בהודו הרבה רמאויות ומלכודות לתיירים ממקומיים שקשורים לתחום התיירות, התיירים מוצאים את עצמם מגיעים לכל מיני סוכנויות וכל מיני חנויות מבלי שיבקשו זאת כי כולם מסביב רוצים להרוויח עמלות על העסקאות עם התייר.
אבל בכל זאת יש את הייחודיות בהודו שלא מוצאים במקומות אחרים, המקומיים הם אנשים חביבים שמברכים כל אחד לשלום, הילדים תלמידי בתי הספר לוחצים טיול בהודוידיים  לתיירים ומברכים ברוך הבא להודו.
ההודים מסתפקים במועט הם אוכלים את הצ’פאטי שלהם עם העדשים וזה מספיק להם, הם חיים בהרמוניה עם כל בעלי החיים, הקופים והעכברים, ועם הפרה הקדושה שמסתובבת לה ברחובות יחד עם כולם.
כמובן שבהודו התיירים לומדים להיות רגועים יותר, הם מסתגלים מהר ומקבלים כל מה שקורה סביבם.
בהודו הכל זול ולכן אפשר לבלות שם חודשים מבלי להתרושש, הלינה והאוכל זולים, החנויות והקניות מדהימות בעיקר עבודות היד והרקמה, כל הזמן אנו מוצאים את עצמנו בחנויות נדהמים מהדברים היפים ושוב קונים צעיפים ממשי ,צמר ושיפון, טיול בהודותיקים, תכשיטים וצמידים מכל הצבעים וכל הדוגמאות.
וכמובן שהלכתי לסדנת צורפות ועשיתי לעצמי כמה תכשיטים מכסף.
האוכל ההודי מלא בתבלינים ולא כל כך מתאים לבעלי קיבה רגישה, כמעט כל אחד חוטף קלקול קיבה עם הקאות ושלשולים, אבל זה עובר.
אהבתי במיוחד את הערים הקדושות ורנאסי ופושקר עם הטקסים הדתיים והשלווה המהפנטת שלהם.

קשה להגדיר את הודו כיחידה אחת, היא מחולקת להרבה מדינות ואזורים וכל אזור שונה, בנוף ,בהתנהגות התושבים, באוכל ועוד, יש מקומות שנעים להיות בהם ויש מקומות שרוצים לברוח מהר משם, לכן אין לי תשובה חד משמעית ומסכמת על הודו.

טיול בהודוואיך אפשר ללא סריגה:
בהודו הסריגה לא נפוצה, ראיתי מעט מאוד בגדים סרוגים, אבל בכל זאת היתה לי מסרגה אחת וכשראיתי חוטי צמר קניתי כדור אחד וסרגתי לי בהודו תיק קטן ונחמד.

 מודה לכולם על סבלנות.

4 תגובות

  1. התיק מקסים, האם אפשר לקבל הוראות עבורו, ואולי בשתי מסרגות כי אני די חלשה באחת.

  2. התיק מדהים, אני רוצה לסרוג לי כזה. אני מבינה שהחלק הצפוף הוא חצאי עמודים אבל לא הבנתי את החלק של הדוגמא. תוכלי לכתוב באיזה צמר השתמשת והסבר לדוגמא? המון תודה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *