מיחזור – סורגים תיקים

צפיות: 630

יריד האומנים בנחלת בנימין הוא היריד המעניין והעשיר ביותר, באחד מהביקורים שלי בנחלת בנימין הגעתי לדוכן עם תיקים קטנים סרוגים, מאוד אהבתי את הצבעוניות שלהם, את המגע הרך שלהם וכמובן העבודה המושלמת ונקיה שלהם.
מה שחשוב הוא שהחומר ממנו הם עשויים הוא ממוחזר, במקום לזרוק את הסדינים אפשר לחתוך וליצור מהם דברים חדשים.
הזמנתי את היוצרת שלהם ורד לכתוב כתבת אורח באתר סורגים על העבודה שלה ואלה דבריה:

כיום אני מציגה ומוכרת  תחת השם TUKON , ארנקים ותיקים קטנים , סרוגים, תפורים ורקומים במכונת תפירה במדרחוב נחלת בנימין ברחוב רמב"ם.
זה נעים מאוד לפגוש אנשים שמעריכים את העבודה שלי עם בדים .
ההכשרה שלי מגיעה מהרבה שנים של למידת אמנות בארץ ובניו יורק, בעיקר ציור ומעט פיסול, הרבה למידת הסתכלות על טבע ויצירות אמנות קלאסיות.
התחלתי לתפור מבדים מתוך אהבה לצבע וטקסטורות שונות והשילוב ביניהם.
את הסריגה למדתי בסדנת סריגה בבד. התאמנתי קצת ועשיתי קערות קטנות ואז הגעתי באופן ישיר חזרה לארנקים ותיקים.
חשוב לי ליצור אובייקט קטן ושלם, חפץ יומיומי . יש בי אהבה למוצר שהוא גם אמנותי וגם שימושי  ובדרך כלל מוצר שיכול להכיל בתוכו דבר אחר ( תיק, ארנק, קערה, קופסא ועוד)
מה שמעניין אותי זה שילובי צבעים, חמים וקרים, משלימים ומנוגדים, טונאליות בצבע, טקסטורות,  וצורה נכונה וכמובן שתעבור איזושהי נגיעה אישית.
הארנקים שלי יכולים לספר סיפור, הם חפץ יומיומי שמעביר מעט נוסטלגיה בטכניקה של הסריגה בבד ולא בחוט רגיל. אנשים אומרים לי שזה מזכיר להם שטיחים שראו אצל הסבתא .
יש משהו בבד סרוג שמעביר תחושה של דובי או בובה של ילד. אנשים אוהבים לגעת בזה. יש לי ארנק עם סוס, ארנק עם אגרטל, ארנק נוף, ארנק חמנייה, תיק מעמקי הים ועוד. דברים שמזכירים אלמנטים מהטבע.
אני משתמשת בבדים של בגדים ישנים, וילונות ובעיקר סדינים שאני מוצאת, מקבלת מאחרים וקונה. אם חסר לי צבע כלשהו או שראיתי בד שמאוד אהבתי ואני מרגישה שאני צריכה אותו לעבודה שלי , אני לא אהסס ואקנה גם חדש מחנות. כלומר העבודה שלי מורכבת מחומרים ממוחזרים וחדשים- משולבים.
מקורות ההשראה שלי – אמנים ואמנותם, טבע והיופי שנוגע בי, ילדים והיצירה שלהם.
כל אחד מהדברים שאני עושה הוא יחידי גם בגלל שהחומרים הממוחזרים הם בד"כ מוגבלים בכמות שלהם וגם בגלל שבכל פעם שאני ניגשת לעשיה אני באה ממקום חדש, מצב רוח חדש, רצון חדש והתלהבות חדשה 🙂 .
אני מזמינה את הקוראים לבא לראות, לשוחח ולקנות.
הפליקר שלי:https://www.flickr.com/photos/tukon/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.